FreeTube Nedir? Nasıl Kurulur?


YouTube’daki kanallara abone olmak ve videoları indirebilmek için normalde Google hesabınızın olması gerekiyor. Google’ın yaptıklarınızı takip etmesini istemiyorsanız, yani gizliliğe önem veriyorsanız, FreeTube isimli açık kaynak YouTube oynatıcısı bu ihtiyacınızı karşılayabilir.

FreeTube ile YouTube videolarını izleyebilir, arama yapabilir, videoları indirebilir ve Google hesabınız olmadan favori kanallarınıza abone olabilirsiniz. Varsayılan HTML5 oynatıcısıyla size reklamsız bir şekilde video izleme imkanı sunuyor. YouTube’un kendi oynatıcısı kullanılmadığı için Google görüntülemeleri takip edemiyor. FreeTube sadece IP bilgilerinizi yolluyor. Bunu da dilerseniz VPN kullanarak çözebilirsiniz.

Abonelikleriniz, geçmişiniz ve kaydettiğiniz videolar bilgisayarınızda depolandığı için bilgileriniz Google veya başka bir yere gönderilmiyor.

FreeTube’un Özellikleri:
 • Videoları reklamsız bir şekilde izleyebilirsiniz
 • Google hesabınız olmadan kanallara abone olabilirsiniz
 • Ücretsiz ve açık kaynak
 • 2 farklı tema seçeneğine sahip. (Light ve Dark Tema)
 • Mini Oynatıcı
 • Çapraz Platform
FreeTube Kurulumu Nasıl Yapılır?

FreeTube'un DEB veya RPM uzantılı dosyasını FreeTube GitHub sayfasından indirip kolayca kurabilirsiniz. 

Not: Gizliliğe önem verenler için FreeTube güzel bir seçenek. Bu arada FreeTube’un BETA sürecinde olduğunu ve bazı hatalarının olabileceğini unutmayın.

2 Yorumlar

 1. Sanırım yanlış yazdınız açık kaynak yerine özgür yazılım demek istemiş olmalısınız. Çünkü doğrusu bu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yanlış yazmadım. FreeTube'un GitHub sayfasına bakarsanız orada "Open Source" şeklindeki açıklamayı görürsünüz. Kaynak kodlarının da açık olduğunu görebilirsiniz. :) Bu arada GitHub açık kaynaklı projeler için kullanılan ücretsiz bir servis.

   Sil
Daha yeni Daha eski