Bucklespring Nedir? Nasıl Kurulur?

Kullandığımız klavyeler eskiye nazaran oldukça sessiz hale geldiler. Fakat eskiden, özellikle benim gibi internet kafede hatırı sayılır derecede vakit geçirenlerdenseniz, “Buckle Spring Keyboard” olarak bilinen eski klavyelerden çıkan o seslerin sizlere verdiği his bir başkadır. 90’lardaki filmlerde, bilgisayarların kullanıldığı sahnelerde bu sesi sıkça duyarsınız.

Günümüzde bu tarz klavyelerin gelişmiş halleri mevcut. Fakat dizüstü bilgisayar kullanıcılarının hayatlarından çıkan seslerden biridir bu. Sizler de benim gibi, özellikle laptopunuzda nostalji yaşamak isterseniz, o sesleri klavyenize getirebilirsiniz.

Bucklespring Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bucklespring’i snap ile kurmak için aşağıdaki komutu terminalde çalıştırın.

sudo snap install bucklespring

APT-GET komutu ile kurulum yapmayı denediğimde "bucklespring paketi bulunamadı" hatasını aldım. Görünüşe göre bucklespring depoda yok. Fakat siz yine de şansınızı denemek isterseniz aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz.

sudo apt-get install bucklespring

Arch Linux kullanıcıları Bucklespring’i AUR’dan bulabilir.

Kurulumu yaptıktan sonra Bucklespring’i çalıştırmak için tek yapmanız gereken şey aşağıdaki komutu terminalde çalıştırmak. Çalıştırdıktan sonra terminali kapatmayın.

bucklespring.buckle

Bucklespring’i kapatmak isterseniz terminalde Ctrl+C tuşlarına basmanız yeterli.

Not: Bu yazıyı BuckleSpring açıkken yazdım. Nostalji yaşamak isteyenlere tavsiye ederim. :))

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski